E vrh Dalvit

E vrh DalvitMůj chov se zrodil z čisté vášně na začátku roku 2000, nevěděla jsem nic a všechno mi připadalo neuvěřitelně krásné. Měla jsem to štěstí, že jsem se díky svému první sloughi dostala do klubu vedeném vášnivými profesionály. Klub vydával dobře vedený časopis (Azawakh- sloughi revue) se zajímavými články a tam jsem pochopila, že genofond je základem každého dobrého chovatele. Proto jsem nikdy nehledala jen krásu, ale vždy mě zajímalo především zdraví, funkčnost a výkon. Vrh 'E' je logickým výsledkem této volby.
Matka C'Casablanca ag Dalvit je můj vlastní odchov a abych byla stručná, splňuje na 100 procent všechna mnou hodnocená kritéria: je zdravá s vynikající povahou, standartní a temperamentní. V tuto chvíli u nás není jiná sloughi, která dosáhla tolika umístění na stupních vítězů ve výstavních finále (BIS) v PRACOVNÍ třídě. Loni to dokázala na velké každoroční výstavě FCI Euro Sighthound Show a dokázala to v několika dalších zemích! Je držitelkou titulu Šampionka KRÁSY a VÝKONU ve dvou zemích. Když bych měla použít přísloví z našeho kraje, řekl bych: Zraje jako víno!
Otec vrhu Ibnasch Inaam Mahanajim byl mou první volbou po průzkumu výběru tří samců, jejich rodokmenů, jejich rodičů a sourozenců. Věděla jsem, že pro můj cíl získat sportovní vrh se musím lovit ve sportovních vodách:-) . Chovatelský program stanice Mahanajim je z mého pohledu výborný. Spojení znalostí, rozumu a vášně, mix starých evropských linií, marocké, tuniské, libyjské a alžírské krve. Psi jsou zdraví a dosahují výborných výsledků. I v sedmi letech! Ibnasch letos v létě vyhrál mistrovství světa FCI v coursingu. A definitivní rozhodnutí padlo poté, co jsem ho poznala osobně, viděla jsem na vlastní oči jeho „tah na branku“. Silný pes v perfektní kondici. Zasloužený titul MISTR SVĚTA.

Ptáte se, proč ze všech chrtů miluji právě SLOUGHI?
Jsou stejně rozkošné jako krásné. Stejně vtipné, jako jsou rychlé. Stejně klidné jako hbité. Jsou stejně loajální jako štíhlí, přátelští jako svalnatí. Ve svém chování jsou tak přirozené! Chytré, přátelské, jednoduché. Spolu s ostatními psy, doma i na cestách, s nimi můžete dělat cokoliv. Jsou to perfektní společníci a nejlepší přátelé.
Miluji je!