Famózní rok 2023

Famózní rok 2023Rok 2023 byl pro naši chovatelskou stanici v mnoha bodech průlomový.

Zásadní rozhodnutí padlo v březnu, kdy naše Casablanka oslavila čtvrté narozeniny. Na její první krytí čas nejzazší. S ohledem na její excelentní výsledky na poli výstavním a hlavně sportovním bylo hledání partnera jednoznačně směřováno jedním směrem. SPORTOVNÍ VRH :-)
Jako druhý zásadní okamžik vidím reprezentaci na Mistrovství světa v coursingu ve Švédsku. Dvouletý Karel exceloval s Mistrem světa a budoucím ženichem Casablanky. S vynikajícím psem nechce nikdo soupeřit, Karel si jej vylosoval hned dvakrát. A mezi světovou elitou stál na pátém stupínku vítězů. Plakala jsem :-) Ale hezky popořadě, ať nepřeskakuji:
Fotografie, které prezentují naši chovatelskou činnost do dubna roku 2023 můžete vidět v předchozím článku na blogu (Rozjezdy s nováčky). Na konci dubna jsme měli na klubové výstavě na Konopišti (Casablanka opět Klubová vítězka) úžasné setkání s chovatelkou Karla. A šestnáct sloughi na výstavě byl neuvěřitelný počet!

S malým Dalmim navštěvujeme tréninkové kursy, Casablanka dostává titul Polského šampiona a v rakouském Grafeneggu získává dvakrát titul BIS v pracovní třídě, celou dobu pod vedením Aničky.

Helen zraje jako víno - již osmiletá, stále stejně úchvatná - a svá, samozřejmě :-) A Karel získává dostihovou licenci.

Začátek června je ve znamení Dalmase - na klubové výstavě v překrásném prostředí zámku Náměšť nad Oslavou získává titul Best Baby II. a já získávám od Petry Lučné, dvorní fotografky, vynikající fotografie našich chlapců. Jsem unešená, nadšená! Jsou naprosto luxusní.

A druhý milník - MS Švédsko je zde. Neuvěřitelné zážitky, doživotní zážitky. Atmosféra, přátelé, setkání, ale i cestování, ubytování. Sen.

A z jedné mega události pádíme do druhé - dovolená u moře. Cestou se zastavujeme na dvoudenní výstavě v polské Czestochowe - Karel BOB, Medunka CACIB junior - skvělé výsledky!! A snová dovolená - viz předchozí článek v blogu.

Po dovolené opět závodíme, vystavujeme. Holiday Wind Cup vítězí Casablanka, Karel třetí. Na výstavním poli dokončuje Karel tažení na Slovenského šampiona krásy. Medunka získává další dva CACIB juniory a na mé narozeniny - 31.8.- zveřejňujeme letáček na plánovaný vrh E Dalvit. Ale o tom až v dalším článku našeho blogu. Pro úplné dokončení fotopřehlídky 2023 přidávám ještě fotografie z Tošovic - NordCoursing Cup a dvouvíkendové akce z maďarských zámků (krása a výkon)- titul si opět odváží budoucí matka Casablanka :-)

Pro úplnost ještě zmínka o získání prestižního ocenění pro Karla. Stává se Rakouským šampionem krásy a Polským šampionem krásy.

A sportovní ocenění roku - Coursingový vítěz České republiky.

Ani mladší bráška nestojí v koutě. Den po dosažení věku devíti měsíců vítězí v Bratislavě a získává všechna možná ocenění dne: EX1, CAJC, FCI-CACIB-J, junior BOB, BOB. Famózní zvíře!